انواع دیوار سبز

انواع دیوار سبز

انواع دیوار سبز، دیوار سبز یا green wall ، دیواری است که بخشی یا تمام سطح آن توسط گیاهان پوشیده شده است. این دیوارها با توجه به شرایط در فضای بیرونی یا داخلی ساختمان نصب می شوند. در بسیاری از شهرها، طراحی ساختمان و ملک های تجاری یا شخصی بدون حیاط یا بالکن صورت می گیرند.

برخی از افراد برای رفع این مشکل، اقدام به نصب دیوار سبز می کنند.


انواع دیوار سبز


1- دیوار سبز مدولار :


این نوع دیوار سبز با استفاده از سازه های سبک و سه بعدی ساخته و به طور مستقیم (بدون واسطه) به دیوار متصل می شود. در این طرح، از داربست های فلزی سبک استفاده می کنند. جنس این داربست ها از استیل گالوانیزه می باشد. داربست های فلزی برای نگه داری گیاهان بالارونده به کار می روند. در ساختار دیوار سبز مدولار از پنل های مشبک استفاده می شود. معمولا این پنل ها به صورت مربع یا مستطیل هستند و می توان آنها را به شکل منحنی نیز درآورد. این پنل ها با قرار گرفتن در کنار هم می توانند سطح وسیعی از دیوار را بپوشانند. دیوارهای سبز مدولار را می توان بر روی هر نوع دیواری (بتنی، آجری، الوار، ورق فلزی و ...) اجرا نمود. استفاده از این نوع دیوار سبز برای منازل، دفاتر اداری، تراس، کافی شاپ و رستوران، لابی و ... فضایی زیبا و دلنشین ایجاد می کند.


2- دیوار سبز کابلی :


برای ساخت این نوع دیوار سبز از سیم کابلی فولادی، گیره ها و پیچ های فولادی استفاده می کنند. باید دقت داشت که حتما از وسایل فولادی و ضد زنگ استفاده شود تا در تماس با رطوبت پوسیده نشوند. پس از انتخاب محل نصب دیوار، کابل ها را در محل خود قرار می دهند. بعد از اجرای دیوار سبز کابلی، گیاهان موردنظر را در پایین کابل ها و درون گلدان یا باغچه می کارند. زمانی که گیاهان رشد می کنند، از کابل ها بالا می روند و با گذشت زمان، یک دیوار سبز کابلی را ایجاد می کنند. از این سیستم برای نگهداری و رشد گیاهان رونده و پرشاخ و برگ استفاده می کنند.


3- دیوار سبز شبکه ای :


این نوع از دیوارهای سبز، بسیار سبک هستند و یک تکیه گاه فولادی مناسب برای رشد گیاهان بالارونده ایجاد می کنند. در طراحی دیوار سبز شبکه ای، این حائل به دیوار یا ساختمان متصل می شود. این دیوار سبز برای گیاهانی که رشد کمی دارند، مناسب است. انعطاف پذیری و تنوع دیوار سبز شبکه ای توری بیشتر از سیستم کابلی می باشد.


4- دیوار سبز با استفاده از نمد پلیمری :


در این سیستم، از یک پارچه نمدی استفاده می کنند. این پارچه قابلیت زهکشی دارد و طوری تاخورده که بر روی قاب زیر ساخت (زیرین) قرار بگیرد. در این روش، یک یا چند گلدان به صورت ردیفی برای کاشت عمودی ایجاد می شوند. گیاهان زنده روی یک سطح عمودی کاشته می شوند. مزایای این روش نسبت به روش های قدیمی بیشتر است. از جمله مزیت های دیوار سبز با استفاده از نمد پلیمری می توان به سبکی سازه، تهویه مناسب، تعویض آسان گیاهان، سیستم زهکشی قوی و ... اشاره کرد.


5- دیوار سبز هیدروپونیک :


در دیوار سبز هیدروپونیک، خاکی وجود ندارد و بستر کشت بر پایه آب است. در واقع، گیاه همه مواد موردنیاز خود را از آب دریافت می کند. ابتدا طرح دیوار سبز ترسیم می شود. در ادامه، گیاهان مناسب روی آن نصب می شوند. سیستم تاسیساتی به کار رفته در دیوار سبز هیدروپونیک، قادر است تا به صورت هوشمند مواد غذایی را برای گیاهان تامین نماید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آدرس

تهران - خیابان ظفر- فرید افشار- آرش شرقی- نور بهشت غربی پلاک 3 - واحد 4

خدمات روف گاردن

هزینه اجرای بام سبز
نگهداری بام سبز

شماره های تماس

شماره های تماس دفتر مرکزی
22923836 - 22923837
22251925 - 22251915
09123078043

خدمات دیوار سبز

جزئیات اجرای دیوار سبز
نگهداری دیوار سبز

نمایندگی ها

مشاهده نمایندگی های بین المللی
مشاهده نمایندگی های داخلی
Image