خدمات تخصصی روف گاردن و بام سبز

خدمات تخصصی روف گاردن و بام سبز

خدمات تخصصی روف گاردن و بام سبز ، با توجه به افزایش چشمگیر فرهنگ ساخت و اجرای روف گاردن ، به ویژه در ساختمان های لوکس کشور ، خدمات تخصصی جهت روف گاردن،

در زمان اجرا و پس از تحویل روف گاردن بسیار ضروری می باشد.


خدمات تخصصی روف گاردن و بام سبز

این خدمات بسته به موقعیت زمانی به سه دسته تقسیم می شود که در زیر به آن ها اشاره می شود.

1- قبل از اجرا روف گاردن

طراحی تخصصی روف گاردن

2-زمان اجرا روف گاردن

     -اجرای لایه بندی و زیر سازی بام سبز
     -اجرای ساختار آبیاری قطره ای

3-پس از اجرای روف گاردن و تحویل

     -نگهداری و بررسی گیاهان
     -نگهداری تاسیسات و نورپردازی
     -شستشو و لایروبی ساختار لایه بندی


طراحی تخصصی روف گاردن :


طراحی روف گاردن، اولین قدم و یکی از مهم ترین اقدامات و تصمیمات در اجرای روف گاردن و بام سبز می باشد. طراحی روف گاردن با طراحی فضای سبز و معماری آن کاملا متفاوت می باشد و نیاز به تخصص دارد .

یک طراح تخصصی روف گاردن باید دامنه دانش وسیعی داشته باشد تا بتواند طرحی مناسب و دارای استانداردهای مناسب را ارائه دهد. طراحی روف گاردن نیاز به یک تیم با دانش های متفاوت دارد تا بتوانند بهترین نتیجه را به ارمغان آورد.
تیم طراحی روف گاردن باید شامل نیروهایی با تخصص های زیر باشد.

1- متخصص اجرای روف گاردن
2- مهندس سازه
3- طراح حرفه ای لنداسکیپ
4- مهندس تاسیسات الکتریکال و مکانیکال
5- متخصص آبیاری قطره ای
6- متخصص فضای سبز


طراحی روف گاردن ، چالش و رقابتی بزرگ با عوامل محدودکننده در اجرای بام سبز می باشد. محدودیت های سازه ای، استاندارد های انتقال تاسیسات مکانیکال و الکتریکال، شرایط سخت و محدودیت های طرح کاشت، آبرسانی صحیح و یکپارچه بر اساس نیاز آبی هر گیاه از جمله اطلاعاتی می باشد که در طراحی صحیح و ایمن یک روف گاردن باید مدنظر قرار گیرد.

ولی مهم ترین تخصص های مورد نیاز جهت طراحی یک روف گاردن موفق، تجریه کاری و ترکیب موارد فوق با طراحی فضای سبز می باشد.


اجرای لایه بندی و زیر سازی بام سبز

اجرای لایه بندی یک فرایند تخصصی می باشد، که نیاز به مهارت و تجربه فراوان دارد. پیش نیاز اجرای یک روف گاردن موفق، ارتباط مستقیم با تبحر و تجربه کاری اجرا کنندگان آن دارد. شرکت ویدکو گرین با توان اجرایی بالا از لحاظ مهارت و تجربه و با اتکا به محصولات با کیفیت و استاندارد خود، می تواند پروژه های اجرایی خود را برای مدت ها بیمه نماید.
اجرای زیر سازی و لایه بندی روف گاردن، یک فرایند حساس می باشد، که باید با دقت و بررسی تمامی مراحل تست اجرا شود. در این مدت تنها پرسنل شرکت ویدکو گرین امکان استفاده از بام را خواهند داشت و پس از نهایی شدن و بسته شدن کار سایر جبهه های کاری امکان فعالیت خواهند داشت.


اجرای آبیاری قطره ای روف گاردن :

با توجه به شرایط محیطی و گیاهان قابل کاشت در روف گاردن ها، اجرای صحیح آبیاری قطره ای، بسیار حائز اهمیت می باشد. آبیاری قطره ای و هوشمند، تعریف مردم از آبیاری تحت فشار می باشد.


در آبیاری تحت فشار در روف گاردن مهمترین عامل، رساندن آب مصرفی هر گیاه با توجه به ساختار فیزیولوژیکی هر گیاه می باشد. نکته مهم این هست که گیاهان مختلف به روش و مقدار ویژه ای از آب در طی فصول مختلف می باشند. به صورت کلی آبیاری تحت فشار در روف گاردن به روش های زیر امکان پذیر می باشد.


آبیاری بارانی : این نوع از آبیاری توسط نازل های پاشنده و پرتاب کننده آب صورت می پذیرد.
آبیاری قطره ای : این آبیاری توسط دریپر ها یا لوله های مجهز به دریپر صورت می پذیرد.
آبیاری زیر پوستی : این آبیاری در عمق خاک و توسط لوله های مخصوص تراوش گر انجام می شود.

نکته مهم در ارتباط با آبیاری هوشمند در بام سبز و روف گاردن نحوه آبیاری و روش پذیرش آب برای هر گیاه می باشد. برخی از گیاهان به آبیاری به صورت بارانی نیاز دارند . عموما این دسته از گیاهان، گیاهان پوششی می باشند. و امکان استفاده از آبیاری قطره ای برای بخشی دیگر از گیاهان روف گاردن امکان پذیر می باشد.

نکته تخصصی در اجرای آبیاری روف گاردن، بهینه کردن مصرف آب ( با توجه به بحران آب ) و آبرسانی صحیح هر گیاه با توجه به مصرف آبی می باشد.
شرکت ویدکو گرین با بهره مندی از بهترین متخصصین اجرای آبیاری هوشمند و قطره ای در روف گاردن، از نگهداری صحیح و بهینه شما را بی نیاز می نماید.

خدمات نگهداری روف گاردن :

با توجه به اینکه بام های سبز و روف گاردن ها به بام های زنده نیز معروف هستند، رسیدگی و بررسی های ماهانه در آن به شادابی و درست اجرا شدن فرایند کمک شایانی می نماید. هدف اصلی از اجرای روف گاردن، ایجاد محیطی زیبا و شاداب جهت استفاده ساکنین هر ساختمان می باشد. لذا با نگهداری صحیح می توان این آرامش را به آرامشی دائمی تبدیل نمود.

نگهداری بام سبز شامل موارد زیر می شود:
نگهداری فضای سبز روف گاردن ( شامل هرس ، کود دهی ، سم پاشی و …. )
شستشو و لایروبی ساختار روف گاردن به صورت دوره ای
نگهداری از تاسیسات آبیاری قطره ای
نگهداری از مواد مصرفی الکتریکال و نورپردازی

شرکت ویدکو گرین ، به عنوان یک شرکت EPCM ، شما را در مهم ترین گام و آخرین گام که نگهداری میباشد هرگز تنها نخواهد گذاشت و شادابی و دوام روف گاردن شما را ابدی خواهد نمود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آدرس

تهران - خیابان ظفر- فرید افشار- آرش شرقی- نور بهشت غربی پلاک 3 - واحد 4

خدمات روف گاردن

هزینه اجرای بام سبز
نگهداری بام سبز

شماره های تماس

شماره های تماس دفتر مرکزی
22923836 - 22923837
22251925 - 22251915
09123078043

خدمات دیوار سبز

جزئیات اجرای دیوار سبز
نگهداری دیوار سبز

نمایندگی ها

مشاهده نمایندگی های بین المللی
مشاهده نمایندگی های داخلی
Image