متریال و زیرسازی

ساختار زیر سازی و لایه بندی V-Echo
زیر سازی روف گاردن  Echo-Roof

 Echo - Roof System

 

ساختار لایه بندی این سیستم از لایه ضد ریشه با ساختار مقاومت فیزیکی ٫ لایه محافظ ٫ لایه زهکش و فیلتر استفاده شده و برای بام های مجهز به سیستم ایزولاسیون مناسب می باشد .

  • Filtering layer VF-AK20
  • Drainage Layer VD32T-MP
  • Protection Layer VPS400
  • Root barrier Layer VRH-HD 100
ساختار زیر سازی  و لایه بندی روف گاردن Root-Up
زیر سازی روف گاردن  Root Up

Root Up System

 

ساختار لایه بندی این سیستم از لایه ضد ریشه با ساختار مقاومت فیزیکی ٫ لایه محافظ ٫ لایه زهکش و فیلتر استفاده شده و برای بام های مجهز به سیستم ایزولاسیون مناسب می باشد .

  • Filtering layer VF-AK20
  • Drainage Layer VD32T-MP
  • Protection Layer VPS400
  • Root barrier Layer VRH-HD 100

پروژه های اجرا شده روف گاردن

متریال زیرسازی روف گاردن

 
زیرسازی روف گاردن ، یکی از مهم ترین مراحل اجرای روف گاردن، زیرسازی یا کف سازی آن است. اگر این مرحله به درستی انجام نشود، خسارات زیادی به ساختمان وارد می کند. در واقع، اولین مرحله از اجرای روف گاردن، زیرسازی یا کف سازی آن می باشد. قبل از آغاز زیرسازی، از مقاومت ساختمان، وجود دسترسی های لازم و امکانات و تجهیزات موردنیاز برای ساخت روف گاردن مطمئن شوید. بعد از اینکه بررسی های دقیق را انجام دادید، طرح موردنظر خود را انتخاب نمایید. برای اینکه به نتیجه دلخواه برسید، بهتر است از دانش و مهارت افراد متخصص در این زمینه استفاده کنید. حتما نوع گیاهان و محل کاشت آنها را نیز مشخص نمایید.


لایه های مختلف زیرسازی روف گاردن

1-    لایه ضد آب :

یکی ازمهم ترین نکات در اجرای روف گاردن، مقاومت ساختمان در مقابل نفوذ رطوبت است. دقت کنید که پشت بام شما باید ضدآب باشد. برای این کار باید تمام سطح پشت بام را با لایه ضدآب بپوشانید. این امر در مورد محل کاشت گیاهان، بسیار حائز اهمیت است. نصب این لایه باید با دقت زیادی انجام شود. در صورت بروز مشکل، دسترسی به این لایه به سختی امکان پذیر خواهد بود.

2-    لایه عایق :

این لایه نقش محافظتی دارد و مقاومت روف گاردن را در مقابل بخار و نوسانات دمایی افزایش می دهد. علاوه بر این، استحکام مکانیکی سقف را بهبود می بخشد. در ساختار این لایه، صفحاتی از پلی استرن (یونولیت) یا صفحات پلی پورتان وجود دارند. یکی از بهترین گزینه ها برای لایه عایق، صفحات پلی یورتان می باشند.

3-    لایه زهکش :

این لایه ، نقش مهمی در تخلیه سریع آب لایه پوشش گیاهی و هدایت آن به سمت سیستم زهکشی ایفا می کند. علاوه بر این، آب اضافی را جمع آوری و آن را وارد سیستم زهکشی می کند. کیفیت و کارایی سیستم روف گاردن شما به عملکرد صحیح لایه زهکش بستگی دارد. در زمان نصب این لایه باید همه اتصالات، شیب زمین و لایه زهکش با دقت اندازه گیری و اجرا شوند.

4-    لایه ژئوتکستایل یا لایه فیلتر :

هدف از ایجاد این لایه، جداسازی لایه زهکش و پوشش گیاهی از یکدیگر می باشد. لایه ژئوتکستایل اجازه نمی دهد تا خاک و ذرات ریز وارد سیستم زهکشی شوند. این لایه نقش مهمی در افزایش کارایی لایه زهکشی ایفا می کند. علاوه براین، مانع از کاهش سریع آب در لایه پوششی گیاهی می شود.

5-    لایه پوشش گیاهی :

در این لایه پوشش گیاهی و خاک وجود دارند. ضخامت خاک به نوع روف گاردن شما بستگی دارد. این ضخامت در روف گاردن های متمرکز، گسترده یا ترکیبی متفاوت می باشد. طراحی و اجرای این مرحله بر اساس سلیقه شما و طراح انجام می شود. در برخی از طراحی ها، لایه های دیگری مانند لایه عایق اضافی، سیستم حفظ بخار، سیستم آبیاری و روکش فرسایش نیز وجود دارند. اجرای این لایه ها به طراحی و بودجه شما بستگی دارند. استفاده از این لایه ها ضرورتی ندارد و اما  تاثیر زیادی بر افزایش کیفیت و کارایی سیستم روف گاردن شما دارند.

آدرس

تهران - خیابان ظفر- فرید افشار- آرش شرقی- نور بهشت غربی پلاک 3 - واحد 4

خدمات روف گاردن

هزینه اجرای بام سبز
نگهداری بام سبز

شماره های تماس

شماره های تماس دفتر مرکزی
22923836 - 22923837
22251925 - 22251915
09123078043

خدمات دیوار سبز

جزئیات اجرای دیوار سبز
نگهداری دیوار سبز

نمایندگی ها

مشاهده نمایندگی های بین المللی
مشاهده نمایندگی های داخلی
Image