روف گاردن

خاک مناسب روف گاردن

خاک مناسب روف گاردن

خاک مناسب روف گاردن ، سلام خدمت همراهان ویدکو گرین . امیدوارم ایام به کامتان باشد ... امروز می خواهیم راجب مهم ترین عنصر روف گاردن یعنی خاک صحبت کنیم. همان طور که می دانید بستر رشد و کاشتꓹ حیاتی ترین فاکتور برای زنده ماندن گیاه است . مثل همه موجودات

مثلا شما ماهی را به غیر از رود و دریا جایی تصور می کنید؟ آفرین تنگ ماهی. دقیقا کار ما هم در روف گاردن همین می باشد . باید تا جایی که می شود محیطی شبیه موطن اصلی گیاه براش فراهم کنیم و مهم ترین فاکتور گیاه خاک و محل رشد ریشه است.


خاک مناسب روف گاردن


یکی از ویژگی منحصر به فرد روف گاردن ها ضخامت کم خاک است. با ضخامت کم هم باید لایه بندی ها تا حدودی رعایت شود و هم خاک تمام عناصر مورد نیاز را داشته باشد و ظرفیت بالایی داشته باشد. یعنی بعد از چند سال فقیر نشود. چون ما نمی توانیم خاک روف گاردن را عوض کنیم .

نکته بعدی و بسیار مهم وزن خاک می باشد . هم خاک باید سبک باشد و هم ظرفیت نگهداری آب بالایی داشته باشد که این یکی از چالش های همکاران ارجمند می باشد.

در ضمن ما نمی توانیم خیلی از مواد را در خاک استفاده کنیم. به دلیل آسیب زدن به برخی زیر سازی ها که در مقاله ای به طور مفصل راجبش صحبت خواهیم کرد.

پس تا اینجا کار فهمیدیم درست کردن خاک روف گاردن کاری بسیار تخصصی است و اصلا اینجور نیست که خاک لومی یا کشاورزی استفاده کنیم و نتیجه خوب بگیریم.

 خاک مناسب روف گاردن

ویژگی های خاک مناسب استفاده در روف گاردن 

 

  • خاک مورد استفاده در روف گاردن باید سبک باشد تا از وارد آمدن فشار‌های زیاد به زیرساخت‌ های روف گاردن جلوگیری شود.
  • خاک مناسب روف گاردن باید تخلخل بالا و متعاقباً توانایی بالایی در جذب و نگهداری آب داشته باشد. از آن جایی که قسمت عمده گیاهان کاشته شده در روف گاردن تحت تابش مستقیم و شدید نور خورشید قرار دارند. این موضوع از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
  • مورد آخر هم این است که خاک به کار رفته در روف گاردن باید از زهکشی خوبی برخوردار باشد تا موجب بیماری گیاه ها نشود.

در مقاله های بعد موضوعات مختلف خاک مثل ph و شوری و ... را به طور کامل بررسی خواهیم کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آدرس

تهران - خیابان ظفر- فرید افشار- آرش شرقی- نور بهشت غربی پلاک 3 - واحد 4

خدمات روف گاردن

شماره های تماس

شماره های تماس دفتر مرکزی
22923836 - 22923837
22251925 - 22251915
09123078043

نمایندگی ها

مشاهده نمایندگی های بین المللی
مشاهده نمایندگی های داخلی
Image