روف گاردن

تزیین پشت بام با گل و گیاه

طراحی پشت بام

تزیین پشت بام با گل و گیاه ، در صورتی که شما هم به فضای سبز و گل کاری علاقه دارید و محیط مناسب برای انجام این کار را در اختیار ندارید، بهتر است با ما همراه باشید تا در این مقاله شما را با چند ایده کاربردی برای تزیین پشت بام با گل و گیاه آشنا کنیم.


تزیین پشت بام با گل و گیاه


امروزه به دلیل تغییراتی که در سبک زندگی انسان ها به وجود آمده است، مانند گذشته انسان ها با طبیعت ارتباطی ندارند. به عنوان مثال در خانه ها دیگر خبری از حیاط نیست و فضای سبز به کار برده شده در خانه ها فقط چند گلدان خانگی خواهد بود. شما می توانید بر روی پشت بام منزل خود، حتی اگر دارای اندازه کوچکی باشد، هم باغچه‌ ای کوچک داشته باشید. برای این کار می توانید از ایده ها و راهکارهای متنوع استفاده کنید. در اینجا چند مورد از بهترین ایده ها برای زیبا سازی فضای پشت بام معرفی شده است.


انتخاب سبک مورد علاقه


برای تزیین پشت بام با گل و گیاه می توانید سبک طراحی مورد علاقه خود را انتخاب کنید. با بررسی کردن سایت ها و مجلات گوناگون می توانید ایده های مختلفی را مشاهده کرده و سبک خاص برای طراحی را انتخاب نمایید. شما متناسب با سبک انتخاب شده می توانید از گل و گیاه، لوازم و مبلمان مختلف برای این کار استفاده کنید.


پرورش چمن در پشت بام


برای تزیین پشت بام با گل و گیاه نیازی نیست باغچه خود را با گیاهان، گل ها و درختان مختلف پر کنید. بلکه شما می توانید با استفاده از چمن سرسبز و گلدان هایی که در کنار دیوارها قرار می گیرند، یک بستر مناسب و فضایی سبک و تاثیرگذار داشته باشید.


ایجاد دیوار سبز برای طراحی فضای خصوصی


برای تزیین پشت بام با گل و گیاه می توانید یک دیوار سبز ایجاد کنید و از این طریق پشت بام را به باغچه بسیار خوب یا یک حیاط عالی تبدیل کنید. برای این کار می‌ توانید از گل کاری هایی که دارای ارتفاع یا حجم زیاد هستند، برای کنج های بام و دیوارها استفاده کنید. این کار موجب می شود تا فضای خصوصی، بدون دید و سر سبز برای استراحت و یا غذا خوردن در اختیار شما قرار گیرد. برای تزیین پشت بام با گل و گیاه باید به داشتن فضای سبز بیشتر برای استفاده کردن از دیوارها برای آویزان کردن گل های آنها دقت شود. شما می توانید دیواره های چوبی یا فلزی را که مخصوص گلکاری هستند، تهیه کرده و مساحت قابل پرورش گیاهان برای دکوراسیون پشت بام را افزایش دهید.


استفاده کردن از سایه بان و گیاهان رونده


بهتر است برای تزیین پشت بام با گل و گیاه از پیچک ها یا گیاهان رونده استفاده شود. برای اینکه جلوی تابش مستقیم نور خورشید در محل نشیمن بام گرفته شود، شما می توانید سایه بان هایی با رنگ روشن انتخاب کنید. برای طراحی فضای سبز بام می توانید به پرورش پیچک و گیاهان رونده بپردازید.


کاشت گل های متنوع


کاشت گل ‌های متنوع نیز یکی دیگر از ایده هایی است که برای تزیین پشت بام با گل و گیاه می توان به کار برد. گل‌ های فصلی انتخاب مناسبی برای این کار خواهند بود. شما اگر گل هایی که در دو یا سه رنگ که دارای ترکیب هارمونی زیبایی هستند را انتخاب کنید، در واقع با این کار فضای پشت بام را به طرز خیره ‌کننده ‌ای زیبا می کنید.


استفاده از آینه برای طراحی بام


اگر می خواهید فضای کوچک پشت بام خود را با گل و گیاه به طرز منحصر به فردی زیبا کنید، پس از انتخاب گیاهان مناسب می توانید از آینه برای فضا استفاده کنید تا فضا بزرگتر نشان داده شود. در طراحی باغچه روی بام استفاده از آینه یکی از نکات کاربردی خواهد بود.


استفاده کردن از درختان مرتفع


در صورتی که ساختمان های بلندتر به ساختمان شما دید دارند، برای به وجود آوردن فضای خصوصی و پوشاندن دیوارها می‌ توانید از گلدان های بزرگ و درخت هایی با ارتفاع بیشتر استفاده کنید. استفاده از درختان مرتفع بر روی بام باعث می‌ شود تا یک سایه مناسب به وجود آمده و هم دیدهای مزاحم کمتر شوند. برای زیباسازی فضای پشت بام می توانید از گیاهان مخروطی شکل مثل کاج یا گیاهان بلند استفاده کنید.


نور پردازی پشت بام


برای تزیین پشت بام با گل و گیاه، نور پردازی اهمیت بسیار زیادی دارد. نورپردازی مناسب موجب می‌ شود تا گیاهان به کار برده شده چندین برابر زیبا تر به نظر برسند. شما با نور پردازی مناسب، در شب و یا غروب نیز می توانید از فضای زیبای ایجاد شده در پشت بام نیز لذت ببرید. برای نورپردازی پشت بام شما می توانید از چند متر ریسه که دارای نور ملایم هستند، نیز استفاده کنید. حتی می توانید تعدادی شمع خریداری کرده و در زمان رفتن به پشت بام آنها را روشن کنید. از این طریق یک فضای خاص و دل انگیز ایجاد کنید.


ایجاد فضای طبیعی با استفاده از متریال طبیعی


برای زیباسازی و تزیین پشت بام با گل و گیاه تا جایی که امکان دارد باید از وسایل و متریال طبیعی در دکوراسیون استفاده شود. لوازم طبیعی مانند کفپوش های با رنگ طبیعی، استفاده از آجر یا سنگ در باغچه، گلدان و تخت های چوبی برای نشستن از جمله مواردی هستند که موجب طبیعی تر شدن فضای پشت بام می شوند. همچنین این لوازم دارای قیمت مناسبی هستند و فضای زیادی را اشغال نمی کنند.


هماهنگی میان گل ها و گیاهان با مبل ها


اگر می‌خواهید در فضای پشت بام از مبلمان استفاده کنید، باید به این نکته دقت داشته باشید که میان گیاهان و مبلمان هماهنگی وجود داشته باشد. اگر برای تزیین پشت بام با گل و گیاه از بوته هایی که دارای گل هایی با رنگ روشن و شاد هستند، استفاده کرده اید، بهتر است مبلمان هایی با رنگ ملایم انتخاب کنید تا تاثیر بیشتری برای زیباسازی داشته باشند. اما اگر مبلمان شما پر نقش و نگار است، بهتر است گیاهانی را برای آن انتخاب کنید که دارای رنگ های ملایم هستند.


کف سازی مناسب پشت بام


برای تزیین پشت بام با استفاده از گل و گیاه باید از کف سازی مناسب استفاده شود. کف سازی زیبا با نقش‌ های بزرگ از نظر بصری به محیط عمق بیشتری خواهد بخشید. ترکیب ‌رنگ نیز در طراحی منحصر به فرد فضا بسیار موثر خواهد بود.


استفاده کردن از گلدان های بزرگ برای طراحی


در صورتی که پشت بام شما کوچک است به جای استفاده کردن از گلدان های کوچک و متنوع می توانید چند گلدان بزرگ برای تزیین به کار ببرید. زیرا این گونه می توانید جلوی شلوغی و هدر رفتن فضا را بگیرید.


نصب لامپ های ریسه ای و خورشیدی


برای فضاهای کوچک می توانید با استفاده از لامپ های ریسه ای زیبا فضای پشت بام را تزیین کنید. بیشتر بام ها در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار دارند. پس با استفاده از لامپ های خورشیدی می توان ایده ای هوشمندانه برای طراحی فضای پشت بام زیبا داشت.


انتخاب گیاهان مناسب


هنگام انتخاب گیاهانی که برای فضای پشت بام در نظر گرفته می شوند باید به شرایط اقلیمی گیاه نیز توجه داشت همچنین در انتخاب گیاهان باید به داشتن تنوع نیز دقت شود تعطیل کردن گیاهان بزرگ و پر برگ با گیاهان ظریف ایده بسیار خوبی خواهد بود شما می توانید در انتخاب گلدان ها نیز این تنوع را در نظر بگیرید.


سخن پایانی


ایده هایی که در این مقاله معرفی شد همگی برای تزیین پشت بام با گل و گیاه موثر هستند. البته شما می توانید از راهکارها و ایده های دیگری نیز برای دکوراسیون پشت بام و زیباسازی آن با استفاده از گل و گیاه استفاده کنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آدرس

تهران - خیابان ظفر- فرید افشار- آرش شرقی- نور بهشت غربی پلاک 3 - واحد 4

خدمات روف گاردن

شماره های تماس

شماره های تماس دفتر مرکزی
22923836 - 22923837
22251925 - 22251915
09123078043

نمایندگی ها

مشاهده نمایندگی های بین المللی
مشاهده نمایندگی های داخلی
Image