باغ انگلیسی
3 دسامبر 2017
پیچ برفی
پیچ برفی
10 دسامبر 2017
برگ بو

مشخصات برگ بو:

برگ بو به صورت درختچه و درخت یافت می شود، طول درخت‌های آن به ده متر هم می‌رسد. معمولا درتمام فصول سال سبز است و طول درخت های آن به ده متر هم می رسد. فصل شکوفایی این گیاه اواخر بهار و اوایل تابستان میباشد. ساقه ی این گیاه به صورت راست و مستقیم رشد می کند و از دور به شکل جام وارونه یا سرو است. برگ های آن ساده و همیشه سبز تیره است، میوه (دانه های) این درخت طی ماه های فروردین و اردیبهشت به بار می نشیند، در مزارع و زمین های زیادی با تنوع آب و هوایی مختلف رشد می کند،

کاربرد برگ بو:

در بسیاری جاها برای تزیین باغ ها استفاده می شود، اما استفاده ی اصلی آن در آشپزی و به عنوان داروی گیاهی است.

دما:

دمای ایده آل محیط ۲۲ درجه سانتیگراد است، این درخت از مقاومت خوبی برخوردار است و لیکن در مقابل سرمای زیاد حساس است. این گیاه میتواند باد را تحمل کند ولی توانایی تحمل بادهای سرد و خشک را ندارد و در هوای سرد باید محافظت شود.

نور:

بهتر است زیر آفتاب کامل باشد و یا نیم سایه

آبیاری:

به اندازه ای که خاک مرطوب باشد. اگر تمایل به داشتن گیاه برگ بو در گلدان دارید، بهتر است فواصل آبیاری را به گونه ای تنظیم کنید که سطح رویی خاک تقریبا خشک شود، اما یادتان باشد آبیاری خیلی کم نیز باعث زرد شدن برگها و ریزش آنها می شود.

آفات و بیماری‌ها برگ بو :

اگر به تغذیه رسیدگی شود در مقابل آفات مقاوم خواهد بود، اما در غیر اینصورت شاهد آفاتی همچون شته ها، کنه های تار عنکبوتی و شپشکهای گیاهی خواهید بود.

خاک:

برای رشد کردن به خاک مرطوب با قدرت زهکشی بالا نیاز دارد .

تکثیر برگ بو:

درخت برگ بو از طریق کشت دانه نشا و قلمه زنی به دست می آید.

 

تهیه و تنظیم : شرکت ویدکو گرین ( طراح و مجری بام سبز و روفگاردن )