توت فرنگی زینتی
توت فرنگی زینتی
30 می 2018
خرزهره | گیاهان فضای باز | گیاهان روف گاردن
خر زهره
3 ژوئن 2018
اکالیپتوس

مشخصات اکالیپتوس:

اکالیپتوس در شمار گونه های جنگلی سریع الرشد محسوب می شوند درختی بلند یا پوستی صاف، زبر یا فلس مانند است. رنگ پوست آن خاکستری تا خاکستری مایل به قهوه ای است. ارتفاع این گیاه در مرحله بلوغ به ۵۰ تا ۸۰ متر نیز می رسد. بیشتر در مناطق ساحلی و نیمه گرمسیری می روید.

اکالیپتوس درختی بلند با عادت رشد مستقیم است. برگ های این گیاه نیزه ای شکل تا نیزه ای پهن، به رنگ سبز تیره و شفاف است. طول برگ ها ۱۰ تا ۱۶ سانتی متر و عرض آنها ۲ تا ۳ سانتی متر است. ارایش برگ های این گیاه بر روی شاخه ها بصورت متناوب می باشد.

گل ها بسیار کوچک و دارای ۵ تا ۸ میلی متر طول و ۴ تا ۷ میلی متر عرض می باشند گلبرگ ندارد و آنچه دیده می شود پرچم و مادگی اسیت که کاسبرگ آن را احاطه کرده گل های لیمویی رنگ و معطر آن در تابستان ظاهر می شود.

استفاده از اکالیپتوس در بام سبز و روف گاردن:

با توجه به رفتار های ریشه این گیاه جهت کاشت این گیاه در بام سبز و روفگاردن لازم است تمامی موارد فنی و لایه بندی های لازمه روف گرادن و بام سبز لازم الجرا می باشد . یکی از موارد استفاده از اکالیپتوس در دور نگه داشتن حشرات می باشد لذا استفاده از آن در بام سبز با توجه به حجم بالای رطوبت بسیار کاربردی می باشد. 

کاربرد اکالیپتوس:

به عنوان درختی زینتی استفاده می شود و بسیار معطر است.از چوب آن در صنعت چوب سازی و از برگ و روغن و میوه آن در داروسازی و صنعت خوراکی و دارویی استفاده می شود.    

دما:

آب و هوای گرم و مرطوب را می پسندد           

نور:

به مکان کاملا آفتابی نیاز داره و باید در برابر بادهای شدید و سرد محافظت بشن

آبیاری:

کم، در ۵ سال اول به آبیاری نیاز دارد. هرگاه خاک سطحی خشک شد آبیاری کنید.

 خاک:    

در مورد خاک سختگیر نیست و تقریبا در هر خاکی رشد می کند             

تکثیر اکالیپتوس:

تکثیر از طریق بذر / تکثیر به وسیله اندام های رویشی

 

تهیه و تنظیم : شرکت ویدکو گرین ( طراح و مجری بام سبز و روفگاردن )